Aizvadīts pirmais Drupal Meetup šogad

Tēma

Jauns gads, jaunas apņemšanās - tā varētu raksturot vakar, 16.janvārī, Rīgā notikušo Latvijas Drupal kopienas pasākumu Drupal Meetup. 

Kā ierasts, uz tikšanos bija aicināts ikviens Drupal entuziasts un interesents, lai iepazītos, dalītos pieredzē un diskutētu par Drupal nozarei un kopienai svarīgām tēmām. Vakar omulīgajā kokteiļbārā Betty Page diskusijai un viedokļu apmaiņai ļāvās 12 dalībnieki. 

Vakars sākās ar nelielu atskatu uz 2012.gadā paveikto. Pagājušā gadā Latvijā bija noorganizēti 3 Drupal kopienas pasākumi: Drupal Meetup Riga, DrupalCamp Baltics plānošanas pasākums un DrupalCamp Baltics 2012. Runājot par DrupalCamp Baltics 2012, nonācām pie secinājuma, ka ar katru gadu šis pasākums paliek saturiski un organizatoriski labāks un ka tas ir nozīmīgs notikums Drupal kopienai Latvijā un Baltijā. 

Kādi pasākumi plānoti šogad?

  • Viens no tuvākajiem plānotajiem pasākumiem būs Drupal kodsprints (informācija vēl tiks precizēta) ar mērķi tehniski un saturiski uzlabot vietni drupal.lv. 
  • Arī šogad notiks DrupalCamp Baltics, taču šoreiz Tallinā, Igaunijā. 
  • Daudz runājām par DrupalCamp Riga, kas būtu līdzīgs DrupalCamp Baltics, taču ar uzsvaru uz vietējo kopienu. Tika nolemts, ka tādam pasākumam jābūt un ka sesijām (vismaz daļai) jābūt latviešu valodā. 

Ko būtu vērts apmeklēt ārpus Latvijas? Katru gadu visā pasaulē tiek rīkoti neskaitāmi Drupal pasākumi, daži no 2013.gada pasākumiem:

  • Drupal CXO Days Barcelonā aprīlī
  • Drupal Dev Days Dublinā 28.-30.jūnijā
  • Observe.Hack.Make. Amsterdamā no 31jūlija līdz 4.augustam
  • DrupalCon Prāgā 23.-27.septembrī

Šogad paredzēts vēl viens nozīmīgs notikums - Drupal 8 palaišana. Ikviens aicināts iesaistīties Drupal 8 izstrādē, testēšanā, dokumentācijas rakstīšanā. Vairāk informācijas par iesaistīšanās iespējām http://drupal.org/community-initiatives/drupal-core

Ne mazāk svarīgs un jau kādu laiku aktuāls ir temats par Drupal Asociācijas izveidošanu Latvijā. Vakar daudz runājām, vai mums tādu vajag un kādi būtu ieguvumi. Secinājums: vajag, bet ne tagad. Vēl ir daudzas lietas, ko varam uzlabot un paveikt arī bez oficiālas apvienības. 

Paldies visiem dalībniekiem par jauko un noderīgām atziņām bagāto vakaru! Paldies Ernestam par diskusijas vadīšanu!

Komentāri

Feini. Paldies WK par mūs saorganizēšanu :) !

Hei! Meetup laikā daudz runājām par pasākumiem un visiem ieteicu aizbraukt vismaz uz vienu DrupalCon konferenci, lai saprastu ko nozīmē community spēks. Šogad DCon būs Prāgā, kas ir visai pieejams galamērķis un arī izmaksu ziņā šī konference varētu būt lētāka salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, domāju pat 500-600e varētu iekļauties. Šodien nopirku avio biļeti par 93e - ja kādam ir interese un iespējas, tad šobrīd nopirkt ceļu uz šo konferenci var visnotaļ lēti! Labs iemesls lai atrastu motivāciju un iespējas arī pārējām izmaksām savākt līdzekļus! 

Tiešais lidojums ar AirBaltic 23.sept - 27.sept. uz Prāgu. 

Veiksmi un cerams tiekamies ar kādu Prāgā septembrī! ;) 

žēl netiku darbi darbi darbi... paldies Ernestam un pārējiem, ka bīda visas šīs Drupal lietas