Drupal projektu darbietilpības vērtēšana

kaspars.omuls Wed, 03/06/2013 - 10:02

Sveiki! 

Strādāju pie projektiņa, kura mērķis ir - kalkulators IT projektu darbietilpības "rupjai" novērtēšanai.Ja viss labi veiksies, ir doma to piedāvāt kā SaaS rīku. 

Skaidrs, ka vispārīgā gadījumā šāda vērtēšana ir ļoti sarežģīta, un arī precīza vērtēšana ir atkarīga no ļoti daudziem faktoriem (ne tikai darba apjoma vai algoritmu sarežģītības, bet arī tādām peldošām lietām kā komandas kompetencēm, individuāli darba ātrumi, prasību mainība, ut.t.). Tomēr, parasti, lai izšķirtos par to, vai sākt projektu vai nē, klientam pietiek ar daudz rupjāku vērtējumu. Šādu vērtējumu var sastādīt pietiekoši ātri - sevišķi, ja runa ir par modulārām sistēmām, kur daudz ko var atkārtoti izmantot. 

Turklāt, lai cik agile mēs nestrādātu, klientu vienmēr interesēs vismaz aptuvenās visa projekta gala izmaksas. Galu galā, no savas kabatas par to jāmaksā. Tādējādi, jautājums ir un būs aktuāls. 

Šinī sakarā, man gribētos uzzināt, kādā veidā jūs vērtējat projektus, kuros tiek izmantots Drupal? Kādas pozīcijas jūs cenšaties novērtēt? Kādas ir atšķirības no citām tehnoloģijām? 

Projekta vērtēšana ir interesanta tēma. Nav viennozīmīga risinājuma, jo runa iet par nākotnes paredzēšanu ;). Kamēr tev nav laika mašīnas tikmēr nav droša risinājuma kā veikt guestimates. 

Tajā pašā laikā esmu redzējis vairākas prezentācijas par šo tēmu no cilvēkiem kas pie tā daudz ir domājuši un strādājuši. Domāju viena no labākajām ir Jakob Persson prezentācijas. Es viņu skatījos 2010.gadā DrupalCon Copenhagen. Atradu apkopojumu par viņa prezentācijām Getting early estimates right

Te vari atrast gan spreadsheet piemērus gan plašu informāciju par to, kā to lietot un kāpēc. Pats arī reizēm lietoju līdzīgu pieeju, tikai bieži vien vienkāršotākā formātā. Kādu laiku plānoju uzrakstīt blog postu par to, ko nozīmē realizēt web projektu un ko tas sevī ietver. Novērtēt izstrādes darbus un pēc tam tos veikt ir tikai viena daļa no tā, kas ir jādara un kam ir nepieciešami resursi X sistēmas izstrādei, iespējams pat vienkāršākā daļa! Manuprāt tā vietā lai koncentrētos uz to cik kādas funkcijas izstrāde aizņems Drupal izstrādātāja laiku vajag koncentrēties uz to, ko patiesībā jātaisa un kāpēc? Tas bieži var aizņemt vairāk laiku nekā pati izstrāde, turklāt daudz vērtīgāk ir to realizēt ar Agile/Scrum pieeju un nemēģināt visu izplānot pirms tas reāli ir sācis darboties. Ok, es sāku izplūst! ;) 

Vai šo servisu/kalkulatoru tu redzi kā risinājumu "vienkāršajai" mājaslapai vai tas varētu būt risinājums arī 5-15-25K projekta vērtēšanai? 

ō, paldies! Tas links īsti nestrādāju, bet pēc Jakob Persson atradu, piemēram, šo: http://munich2012.drupal.org/program/sessions/science-guessing-drupal-e… Izpētīšu. 

Par projektu lielumu - man grūti teikt, kāda ir produktivitāte, strādājot ar Drupal, tāpēc man summas īsti neko neizsaka. Katrā ziņā, tā sākotnējā ideja man radās no izmaiņu pieprasījumiem jau esošā apdrošināšanas sistēmā, kas ir - nu, diezgan liela. Un pirmajā solī (vismaz tā kā es taisīju tai sistēmai) runa ir par izmaiņu pieprasījumiem (lai gan Drupal projektus jau arī var uztvert kā izmaiņas pret tikko uzinstalētu versiju :) )

Idejas pamatā bija konkrēta vajadzība - jāvērtē potenciāli projekti. Biznesam ir aptuvenas idejas, ko viņi grib redzēt, bet skaidrs, ka tā ir tikai aisberga augša. Tātad, jāveic analīze. No otras puses, analīzes rezultātā bieži vien jāsecina, ka tās izmaiņas tā darīt nevajag, būs pārāk darbietilpīgi. Un tad kļūst žēl notērētā laika, kas parasti ir sākot no vairākām dienām līdz pāris nedēļām. Tāpēc, šī kalkulatora galvenā sūtība ir nevis precīza vērtēšana, bet ātra tādu risinājumu atšūšana, kas nav labi pamatoti no biznesa viedokļa.  

Par filozofisko pusi Tev pilnībā piekrītu. Man arī agile / lean startup pieeja patīk daudz labāk, un arī maniem klientiem. Tomēr, katram projektam ir sponsors, un šim cilvēkam parasti ir jāzina vismaz aptuvens cipars (pat ja viņš zinās, ka laika gaitā tas tiks precizēts), lai varētu vērtēt, vai sākt, vai nesākt. Piemēram, ja jums, remontējot dzīvokli, meistari nevarētu pateikt kaut vai aptuvenu tāmi, bet piedāvātos to darīt soli pa solim, jūs tam nepiekristu, jo negribētu nonākt situācijā, kad plānotā nauda beidzas, bet dzīvoklis ir izārdīts un ne tuvu nav gatavs. 

Vārdu sakot, paldies par linkiem, izpētīšu, un iespējams will be back :) 

Pielaboju linku, tagad strādā. 

Forša doma, lai izdodas. Klientiem šāds risinājums noteikti ir vajadzīgs un aktuāls. Jo vairāk mēs varam palīdzēt klientam saprast to, ko nozīmē būvēt web lapas (un dīvāinā kārtā arī Drupal lapas nav BEZMAKSAS!:)) un ar kādiem resursiem ir jārēķinās, jo labāk visiem. 

man patīk šī doma par kalkulatoru, iespējams būtu nepieciešams vismaz nodefinēt velamās funkcionalitātes tādās kā pakās (+dizains) un nolikt to saprotamā veidā interesentiem.


.. jo daudzi "mājas lapu" tikotāji dzīvo vēl tādā "man māsasdēls tur pie kompjūtera sēž, ta gan jau ka tās mājas lapas ar prot taisīt. viņš saka ka pa 300 visu uztaisīs" izpratnē, tā it kā datoriķi tās pogas spaida savam priekam ne pusdienām.