Attīstot Drupal kustību Latvijā

Nav nekāds noslēpums, ka Drupal kopiena pieaug ar katru dienu. Kad uzsākām biznesu, Drupal bija kas jauns un nezināms Latvijas tehnoloģiju tirgū. Taču šobrīd Atvērtais kods un Drupal kļūst arvien populārāki visā pasaulē, arī Latvijā un Baltijā. Iespējams, galvenais iemesls šim pieaugumam ir platformas kvalitāte un tās iespējas. Tomēr, jāatzīst, ka reizēm līdz galam netiek novērtēts kopienas spēks un pienesums. Kopiena ir kas vairāk kā piederības sajūta, tā ir vieta, kur augt, mācīties, sadarboties un kopā radīt jaunas vērtības.

Atskatoties uz aizvadīto gadu, varu droši teikt, ka ir paveikts liels darbs Baltijas un Latvijas Drupal kopienas attīstībā. Mearra Latvia ir organizējusi un atbalstījusi vairākus Drupal pasākumus un varu apgalvot, ka Drupalisti Latvijā kļūst aktīvāki un vairāk ieinteresēti kopīgā izaugsmē un zināšanu apmaiņā.

Drupal 7 tulkošanas sprints

Pirmais, bet noteikti ne pēdējais Latvijas kopienas Drupal tulkošanas sprints notika maijā. Tas bija tiešām noderīgs un produktīvs pasākums. Kopā tika iztulkotas vairāk kā 1000 teksta virknes (strings).  

 

DrupalCamp Baltics 2011

2010.gadā notika pirmā Drupal konference Baltijas reģionā. Tas bija lielisks pasākums, kas pulcēja vairāk kā 69 izstrādātājus, tēmotājus, administratorus un biznesa cilvēkus no 10 valstīm. 2011.gadā dalībnieku skaits pieauga līdz 87. 

DrupalCamp Baltics 2011 ir veiksmīgi aizvadīts un mēs jau plānojam šī gada pasākumu!

Pēc pagājušā gada konferences aicinājām dalībniekus novērtēt pasākumu, aizpildot aptaujas anketu. Rezultāti liecina, ka DrupalCamp Baltics ideja ir dzīvotspējīga un ka dalībnieki to vērtē kā noderīgu pasākumu. Priecājamies, ka lielākā daļa dalībnieku bija apmierināti ar pasākuma norises vietu, apskatītajiem tematiem, runātājiem, pusdienām un konferences organizāciju kopumā. Par interesantākajiem tematiem tika atzīti: "How to build a mobile website with Drupal? (Stephane Vial)" un "Media derivatives: take control of your files (Janez Urevc)". Respondenti ieteica vairākas interesantas idejas tematiem šī gada konferencei, kuras noteikti ņemsim vērā. Aptauja ir lielisks veids kā uzzināt dalībnieku viedokli un saprast, pie kurām lietām, organizējot nākamo pasākumu, vēl būtu jāpiestrādā. 

Drupal Riga Meetup

Viena no DrupalCamp Baltics 2011 konferences pēdējām aktivitātēm bija Latvijas kopienai veltīta neformāla sesija (BoF). Jau kādu laiku biju prātojis par to, ka Latvijas kopienai ir jāsper nākamais solis savā attīstībā un jāapņemas biežāk organizēt neformāla tipa pasākumus. Kopīgi vienojāmies un nolēmām, ka pirmais šāda veida pasākums notiks jau 8.novembrī.

Pirmā neformālā tikšanās ir aizvadīta un jūtos gandarīts par to!

1. To bija vienkārši noorganizēt, jo kopumā bija tikai jāvienojas par laiku un vietu.
2. Bijām ap 20 cilvēkiem, kas ir labs rādītājs.
3. Pasākumā piedalījās arī līdz šim nezināmi/neredzēti cilvēki un tas priecē.
4. Dalībniekiem bija daudz ideju kā uzlabot komunikāciju, mūsu kopienas mājas lapu drupal.lv un kā popularizēt Drupal kopumā.
5. Mēs sākām dalīties savās zināšanās, kas ir pareizais ceļš, lai veidotu stabilu Latvijas Drupal kopienu.

[[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"221","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"199","width":"265"}}]]

Pēc pasākuma ikviens piekrita, ka nepieciešams turpināt organizēt šādus pasākumus un ka katram pasākumam būtu nepieciešams kāds temats/programma. Apkopojām dažādus tematus, ko aplūkot nākamajās tikšanās reizēs:

  • Drupal optimizācija un merogojamība
  • Gadījumu studijas, jaunākie projekti
  • Drupal 7 pieredze
  • Adaptīvais dizains
  • Drupal integrācijas pieredze
  • Drupal riski
  • u.c.

Lielisks pasākuma detalizētāks apskats šeit. Paldies Jānim par atskatu! 

Ar prieku paziņoju, ka nākamais neformālais pasākums notiks jau 15.februārī. Vairāk informācijas šeit. 

DrupalCamp Valmiera

Pēdējais aizvadītā gada pasākums notika 24.novembrī Vidzemes Augstskolā, Valmierā. Pasākuma mērķauditorija bija studenti un vietējās Drupal kopienas pārstāvji. Valmierā ir daudz Drupal izstrādātāju un cilvēku, kas saistīti ar Drupal, iespējams, Valmieru var dēvēt par Latvijas Drupal meku, vismaz pagaidām! :) 

Pasākumā piedalījās gandrīz 35 cilvēki un tika novadītas 6 prezentācijas. Pateicoties atbalstītājiem, konferences dalībniekiem bija iespēja pārrunāt interesējošus jautājumus pie kafijas tases un gardām uzkodām.  

Ko gaidīt no 2012?

Noteikti būs vairāk Drupal programmētāji Latvijā līdz ar to arī interese par Drupal, kas veicinās vajadzību pēc Drupal pasākumiem, lai notiktu jaunu zināšanu apguve un dalīšanās ar pieredzi. Šī gada pirmais Drupal event Latvijā plānots 15.02. Drupal Riga meetup. Ir šobrīd iezīmēts arī datums priekš Drupal Camp Baltics 2012, tas ir 5.oktobris. Noteikti būs arī citi mazāki Drupal Meetup pasākumi Rīgā, Valmierā un cerams pa gadu vēl kāda pilsētā. 

2012.gadā DrupalCon vēl Latvijā nav gaidāms, šogad tas notiks Minhenē, bet ticu, ka atnāks arī brīdis, kad Rīgā varēs noorganizēt DrupalCon pasākumu ar 2000+ Drupalistiem, tas būtu labs izaicinājums! :) 

Komentāri

Jā - ir tāda lieta! :) Ticība man tam īsti nav, vismaz uz 2013.gadu, jo ir divi ļoti būtiski ierobežojumi pagaidām: - Fiziski Rīgā nav īsti vietas, kur varētu notikt konference 2000 dalībniekiem! Vai nevarēju iedomāties īsti piemērotu vietu. Kongresu nams? Kāds no teātriem? k-kā nav dzirdēts ka kāda konference Latvijā ir bijusi tik liela, protams kāpēc lai pirmā lielā konference nebūtu Drupal Con! :) - Drupal community in Latvia is not so big! :)
:) Vajag ierosināt uzbūvēt konferenču centru. :))) Bet ja nopietni, domāju, ka vietu noteikti var piemeklēt. Te ir pārdomu varianti: - Ķīpsalas izstāžu centrs; - Skonto halle; - Arēna Rīga; - Šķiet, Radisson Blue varētu būt resursi. Domāju, jo oriģinālāk, jo labāk. Un ja vasarā taisa, tad vēl oriģinālāk var būt - piemēram, Dzintaru koncertzāle. Bet par iespējamību - es tik skeptisks nebūtu, jo tomēr Rīga bija vienīgā, kas mūsu reģionā minēta. Ne Tallina, kur ļoti daudz gan Google, gan citi lielie taisa IT saietus. Šogad vēl te sludinās ka TechHub ir atvēruši birojus, utt. Es jau savu balsi nodevu :)
Radisson blu izrādās ir jaudīgāks kā biju domājis. paši saka ka varētu 1.1K cilvēku apsēdināt lielākajā no zālēm, tas jau izklausās samērojami, lai gan pēdējās Dcon Copenhagen un London lielās zāles bija noteikti daudz lielākas, Londonā bija visas 2K vietas. Viesnīca gan ir diezgan OK priekš šāda pasākuma, vienlaikus gan nakšņošanas vieta, gan konferences vieta. Halle/arēna/Ķīpsala gan neliekas diezko foršas vietas priekš konferences. Noorganizēt jau noteikti var, bet nez vai būtu piemēroti. K-kad pirms diviem gadiem bija arī plāns uzcelt konferenču/izstāžu centru blakus lidostai, sen gan nekas nav dzirdēts par to. Tad jau redzēs, noteikti varētu būt lētākais no risinājumiem un ar normālu pieejamību. Vēl ar Valsti varētu sarunāt kādu atbalstu šādam pasākumam un būtu forši. Savu balsi arī atdevu Rīgai! :)