Drupal 8 pievienojot valodu 500 error

aigars.znotins Mon, 09/12/2016 - 17:16

Sveiciens!

Saņēmu D8 saitu ar prasību uzstādīt tam daudzvalodu atbalstu. Sī man ir pirmā saskarsme ar D8(esmu nedaudz strādājis ar D7), tapēc paskatījos pamācības un ķēros klāt.

Saits uzstādīts LV valodā un EN valoda tam uzstādīta atsevišķi. Ko uzreiz pamanīju un, kas nesķita ok ir tas, ka EN valoda pie "INTERFACE TRANSLATION" rādās kā dažu % tulkojums, nevis kā "not applicable"(Domāju, ka tie daži vārdi iztulkoti manuāli). Neskatoties uz to mēģinaju uzstādīt RU valodu. Procesa sākumā serveris izmet 500 kļūdu. Drupal žurnālā par to nekā nav, bet apache logā redzama kļūda:

PHP Fatal error:  Call to a member function setWeight() on a non-object in /modules/language/src/ConfigurableLanguageManager.php on line 357

Pec lapas atjaunināšanas valoda bija redzama pievienoto valodu sarakstā ar 0% tulkojumu. Izmeģināju, ka saskarnes tulkošanu ir iespējams veikt, tapēc nolēmu šo faktu ignorēt un turpināt. Bet nonākot pie satura tulkosanas sākās mistika :/ kurai nevarēju atrast risinajumu(par to pastāstīšu tad, ja šīs problēmas risinajums to neatrisinās). Pakonsultējoties nonācām pie secinājuma, ka šis fakts iespējams nebija maznozīmīgs, jo principā, lai veiktu satura tulkošanu, esmu visu darījis pareizi(atkārtojot uz tukša saita viss strādā). Sāku eksperimentēties un pamanīju, ka tas pats paziņojums ir arī uz valodas dzēšanu, noklusētās valodas maiņu u.c. darbībām ar valodu, tikai ne regulāri. Principa veicot darbību pirmo reizi saņemu šo kļūdu, bet veicot atkārtoti kļūdas nav. Uz valodu pievienosanu kļūda bija vienmēr.

Varu minēt, ka visu šo mēģināju izdarīt arī uz tukša šīs versijas saita(starp citu drupal 8.1.7) un tur nekādu problēmu nebija.

Varat man ieteikt, kur un kā meklēt šīs problēmas risinājumu?