Blogi

Aizvadītie, nākamie un DrupalCamp Riga

Šogad bija prieks un gods par to, ka DrupalCamp Baltics norisinājās ārpus ierastās Rīgas. Nu jau veiksmīgi aizvadīts DrupalCamp Baltics Tallinā, kas norisinājās 23.augustā Tallinā. Nelielu ieskatu šajā pasākumā var gūt apskatot šo galeriju http://goo.gl/jFJGDD . Igauņi manuprāt veiksmīgi ir parādījuši un pierādījuši sevi noorganizējot lielāko Drupal pasākumu Baltijā, pagaidām. :) Jāatzīst, ka Latvijas Drupal kopienas nopelns pasākuma apmeklējumā bija ļoti niecīgs, par ko joprojām ir zināma neizpratne.

Meta tagu pievienošana

Kāda uzņēmuma lokālajā tīklā tiek lietots IE8 un IE9. Šiem pārlūkiem patīk lokālajā tīklā pārslēgties "Compatibility mode" režīmā. Rezultātā lapa tiek renderēta kā IE7, un netiek izmantotas programmas jaunāko versiju sniegtās iespējas. Lai labotu situāciju, lieti noder meta tags, kurš nepieļauj "Compatibility mode"

<meta content="IE=9,IE=8,IE=7,IE=edge,chrome=1" http-equiv="X-UA-Compatible" />

Lūk piemērs, kā šo tagu pievienot Drupal tēmā, template.php failā.

Drupal modulis: Taxonomy Tools

Taxonomy Tools modulis sevī ietver vairākus rīkus taksonomijas terminu pārvaldīšanai.

Moduļa kodols lietotājam nodrošina pārskata tabulu, kurā tiek attēloti viena līmeņa termini, šajā pašā tabulā tos ir iespējams pārkārtot. Tāpat pieejami rīki terminu apskatei, rediģēšanai un dzēšanai.

Šobrīd Taxonomy Tools ir 4 apakšmoduļi, kas katrs nodrošina specifisku funkcionlatitāti:

Jauns modulis - language_access

Vakar izdomāju ka tā tomēr ir noderīga lieta un nolēmu publicēt d.org jaunu moduli - "Language Access" ( http://drupal.org/project/language_access ). Funkcionalitāte ir tik pat vienkārša kā kods (3 īsas funkcijas) - kontrolēt lietotāju grupu (role) pieeju konkrētām valodām, t.i., var ieslēgt kādu valodu un ļaut redaktoru grupai ar to strādāt, bet turēt to paslēptu no anonīmajiem lietotājiem, vai citām lietotāju grupām (role).

Attīstot Drupal kustību Latvijā

Nav nekāds noslēpums, ka Drupal kopiena pieaug ar katru dienu. Kad uzsākām biznesu, Drupal bija kas jauns un nezināms Latvijas tehnoloģiju tirgū. Taču šobrīd Atvērtais kods un Drupal kļūst arvien populārāki visā pasaulē, arī Latvijā un Baltijā. Iespējams, galvenais iemesls šim pieaugumam ir platformas kvalitāte un tās iespējas. Tomēr, jāatzīst, ka reizēm līdz galam netiek novērtēts kopienas spēks un pienesums. Kopiena ir kas vairāk kā piederības sajūta, tā ir vieta, kur augt, mācīties, sadarboties un kopā radīt jaunas vērtības.