Drupal 8 Meetup un D8 launch party

Tēma

Esam veiksmīgi sagaidījuši Drupal 8 release candidate pāris nedēļas atpakaļ. Šobrīd ir zināms, ka 19.novembrī būs Drupal 8 versijas oficiālā relīze un visā pasaulē notiks arī D8 launch party. Vismaz pāris no Drupal kopienas Latvijā noteikti atceras arī D7 launch party tālajā 2011.gadā, ko atzīmējām arī ar ballīti Rīgā. Tradīcijas ir jāturpina - tikai šoreiz  ar Drupal 8 preparty 17.novembrī, sākums 17.30 un ilgums atkarīgs no pašiem dalībniekiem. Vieta tiks precizēta tuvākajā laikā. (papildināts 13.11. - Norises vieta Mūkusalas iela 41b 8C ieeja, Wunderkraut Latvia Rīgas ofiss). 

Pieņemot, ka Drupal 8 ir jaunums priekš daudziem, pasākuma pirmajā daļā ir ieplānotas vairākas īsas prezentācijas par un ap D8, kas atbildētu uz jautājumiem, cik gatavs ir D8 priekš lapu izstrādes, kas jauns ir D8, vai ir web risinājumi un specifiskas prasības, kuru dēļ labāk nesteigties ar D8 izvēli un šobrīd izstrādāt lapu ar D7, cik vienkārši ir migrēt lapas no Drupal 6 uz Drupal 8, kā arī citi saistīti temati. Vairākās prezentācijās mēģināsim apskatīt iespējami daudz no šiem tematiem.

Šobrīd plānotās prezentācijas:
- Lauris Igaunis - General introduction about Drupal 8
- James Nesbitt - Drupal 8 contribution and lessons learned starting bigger D8 project from October 2015
- Jānis Janovskis - Drupal 8 contribution
- Daniels Bruvers - Twig Basics
- Raimonds Kalnins - Migration from CSV files (demo)
- Lauris Igaunis - Case study - Drupal.lv migration to Drupal 8
- Ernests Gabrans - Latvian Drupal association, why and how? 

Pasākumu plānojam kā divvalodīgu, būs prezentācijas angļu valodā, potenciāli vairākums prezentāciju būs latviešu valodā. 

Klīst baumas, ka būs nodrošināti arī dzērieni un Drupal 8 kūka no Wunderkraut Latvia. Paldies arī Tālavas ķēniņa alus par atbalstu!

Domā, vai un kāds ir Latvijas nopelns Drupal 8 iznākšanā? Visnotaļ liels, vismaz skatoties attiecībā Drupal 8 contribution/country population. :) Ar ko arī apsveicam visus, kas ir pielikuši savu pienesumu Drupal 8 izstrādē, šī bilde noteikti ir svinēšanas vērta! 

 

Datums
Attachment
Attachment Size
drupal-8-release-party.jpg 637.55 KB

Komentāri

Vēl viens būtisks temats, kuru gribētu aktualizēt šajā meetup pasākumā ir oficiālas Latvia Drupal Association biedrības dibināšana. Visdrīzāk to vajadzēja jau realizēt dažus gadus atpakaļ, bet tad nebija konkrētas/akūtas nepieciešamības. Tākā ir redzējums par to, ka varētu uz Rīgu mēģināt atvest tādu pasākumu kā DrupalDevDays kādā 2017.gadā, tad šāda ir pamatprasība priekš šāda pasākuma organizēšanas. Tad nu ir pēdējais laiks nodibināt šādu biedrību.
Pasākuma vieta: Mūkusalas 41b (8C ieeja), Rīga, Wunderkraut Latvia birojs